środa, 15 sierpnia 2012

Tarnoszyn w Opocznie...?;)


     W dniach 04.08-09.08.2012r ekipa młodzieży z Tarnoszyna (w tym kilku członków zespołu Deus Pro Nobis) gościła,w ramach rewanżu,na ziemi opoczyńskiej.
Jak co roku nie mieliśmy powodów do nudy. Liczne atrakcje,które zapewniła nam współpraca Stowarzyszeń "Pomocna dłoń" i "Promyk nadziei" dały nam mnóstwo frajdy i świetnej zabawy.
    Naszą  trzecią przygodę rozpoczęliśmy już w Lublinie od wizyty w Muzeum Wsi Lubelskiej (bo dobrze jest wiedzieć coś o historii naszych rodzimych terenów;)). Po przyjeździe do Opoczna wszystko nabrało dodatkowego tempa.Atrakcje były nie lada gratką dla nas. Jako miłośnicy muzyki,mieliśmy wieczorek muzyczny wraz z gośćmi specjalnymi,harcerzami i młodzieżą z Opoczna.Była wizyta w jednostce wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim, wycieczka po Ceramice Paradyż,a także zwiedzanie Muzeum w Opocznie. Ponadto mieliśmy okazję bliżej poznać kulturę opoczyńską,a także mieć w nią swój własny wkład artystyczny.Nie obyło się również bez emocji sportowych podczas meczu piłki nożnej reprezentacji Tarnoszyna z reprezentacją Opoczna.Nie da się ukryć,że w tym spotkaniu nasi piłkarze okazali się znacznie lepsi i w pięknym stylu wygrali mecz.
    Jedną z głównych atrakcji naszego wyjazdu był,po raz drugi, udział w XXII Pieszej Pielgrzymce Ziemi Opoczyńskiej na Jasną Górę.Co prawda uczestniczyliśmy w niej tylko jeden dzień,ale mieliśmy okazję poczuć atmosferę,jaka panuje wśród pielgrzymów.
    Jak co roku,tak i tym razem smutno nam było wyjeżdżać z Opoczna.Stare znajomości zacieśniły się,nowe podjęły próbę czasu,a wszystkie sytuacje,które miały tam miejsce pozostawiły trwały ślad w naszej pamięci.I to będzie musiało wystarczyć nam do następnego wyjazdu,który,mamy nadzieję,będzie jeszcze lepszy od poprzednich.;)   
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz