środa, 24 października 2012

"Jesień na ludową nutę''


               21.10.2012r odbył się w Wiejskim Domu Kultury w Tarnoszynie III przegląd zespołów folklorystycznych "Jesień na ludową nutę" organizowany przez zespół "Tarnina".

To jeden z tych przeglądów,dzięki którym w naszej gminie kultura Lubelszczyzny zaczyna interesować co raz szersze grono jej mieszkańców i nie tylko.
       Zespół Deus Pro Nobis uczestniczył w przeglądzie po raz pierwszy. Mieliśmy po raz kolejny okazję pokazać,że jesteśmy wszechstronną grupą,która nie tylko trudni się szeroko pojętą muzyką sakralną,ale posiada również w swoim repertuarze piosenki biesiadne,którymi może przy okazji zabawić publiczność.Oprócz nas występowały zespoły,które mają dłuższy staż w wykonywaniu takiego rodzaju muzyki: „Tarnina” z Tarnoszyna, „Grabowiczanki” z Grabowicy, „Czeremcha” z Pienian, „Jaśmin” z Rzeplina i „Pogranicze” z Lubyczy Królewskiej. Na koniec każdy z zespołów otrzymał dyplom oraz nagrodę za uczestnictwo w przeglądzie,a następnie wszyscy uczestnicy udali się na poczęstunek przygotowany przez gospodarzy imprezy.

  Brak komentarzy:

Prześlij komentarz